viacarpatia.pl

viacarpatia.pl

najlepsze drogi

najlepsze drogi

Upadek gospodarczy i Pustkowiach W ShTF New Economy post

Wydaje się, że ludzie nie mają ani pojęcia o nadchodzącej zapaści gospodarczej i co to oznacza dla życia z dnia na dzień, albo mają nierealistyczne oczekiwania, co ma nadejść. Wszystko wskazuje na to, że będzie to nie pogorszy się w coś podobnego filmu „Mad Max”, ale możemy mieć gwałtowny wzrost „alternatywnej gospodarki” ludzi unikających walutę i targowaniu.

To jest dokładnie to, co wydarzyło się w 2001 roku podczas załamania gospodarczego w Argentynie. Nie jest już pewnie w walucie krajowej, ludzie zaczęli „klubów barterowych”, gdzie byli w stanie towarów i usług w transakcjach bezgotówkowych transakcji.

Spójrzmy na to, co można zrobić, aby przygotować się na taką ewentualność i dlaczego barter prawdopodobnie nie będzie coś, co będzie trwać bardzo długo po upadku gospodarczego.

Najlepsze barterowe przedmioty

Wnioski należy wyciągnąć z klasy średniej Argentyny jest to, że takie rzeczy jak papierosy, małe butelki alkoholu, rzeczy osobiste i „wyroby tytoniowe” jak perfumy i makijaż były zazwyczaj najłatwiejszy do handlu.

Baterie i pociski były również cenne przedmioty i srebro w postaci starych monet amerykańskich lub barów jedna uncja, również wydają się być bardzo cenne przedmioty barterowych.

Jak barterowe kluby sprawdziło się w przeszłości

Podobnie jak duże pchle targi, kluby barterowe, które powstawały w średniej klasy Argentynie wyróżniona osób handlujących wszelkiego rodzaju towarów i usług. Jednak trudność było gdybym mógł „handel” ty strzyżenie i wszystko, co miał na handel był piąty wódki, co jeśli nie pić?

kluby barterowe natychmiast rozpoczął wydawanie kuponów, które warte były kredyty, że ludzie mogą o wiele bardziej efektywne wykorzystanie, a ten pracował przez jakiś czas. Interesującą rzeczą jest to, że dla ludzi, którzy stracili zaufanie do waluty narodowej, natychmiast znaleźli się konieczności mieć zaufanie do miejscowego klubu, barter waluty!

Od razu barterowej towarów o wartości różniących jest tak trudne, można zobaczyć, że systemy barterowe nie trwają zbyt długo.

Więc czy jest to załamanie gospodarcze lub klęski żywiołowej lub ataku terrorystycznego lub awarii sieci energetycznej, wspólnym elementem jest gotowość. Najlepszym sposobem, aby przygotowywane jest zrobić to teraz, na długo przed strajkami kryzysowych.

Nawiasem mówiąc, chcesz odkryć 5 rzeczy należy zawsze mieć w swoim samochodzie? Jeśli tak, to pobrać mój nowy MP3 TUTAJ.

I dowiedzieć się wszystkiego o prosty sposób, aby być przygotowanym na wszystko, można kliknąć TUTAJ.

Mike Kuykendall, Prepping Consultant

Artykuł napisany przez: